За дорученням Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти завідувачка кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан разом з колегою доценткою кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Запорізького національного університету Наталєю Шапочкою розробили на платформі мудл Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та провели з 17.12.2021 по 23.12.2021 в очно-дистанційному форматі курси підвищення кваліфікації для вчителів німецької мови «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» загальним обсягом 60 годин. В курсах взяли участь 73 вчителі німецької мови Донецької області (Маріуполя, Краматорська, Покровська, Волновахи, Білозерська, Слов’янська, Торецька, Хлібодарівки, Черкаського і.т.д.), які викладають німецьку мову в базовій школі за програмою НУШ. В програму курсу було включено такі важливі питання методики викладання німецької мови, як планування навчального процесу, формувальне та сумативне оцінювання навчальних досягнень учнів, формування комунікативних компетентностей учнів в рецептивних та продуктивних видах мовленнєвої діяльності, дидактизація автентичних матеріалів та сучасні підходи до формування лінгвосоціокультурної компетентності учнів в німецькій мові.
... Читати далі »

Просмотров: 43 | Добавил: Деканат | Дата: 23.12.2021


23 грудня 2021 року кафедрою німецької та французької філології було організовано зустріч з вчителями німецької мови Донецької області загальною кількість близько 60 осіб (Маріуполя, Краматорська, Покровська, Волновахи, Білозерська, Слов’янська, Торецька, Хлібодарівки, Черкаського і.т.д.) - стейкхолдерами спеціальності "014 Середня освіта", серед яких багато випускників кафедри німецької та французької філології. На зустріч було запрошено також методиста відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Мочикіну Марину Віталіївну. Завідувачка кафедри німецької та французької філології Юлія Миколаївна Кажан (гарант освітньо-професійної програми "Середня освіта. Мова і література (німецька)" на магістерському рівні) представила учасникам зустрічі освітньо-професійні програми спеціальності "014 Середня освіта", за якими веде підготовку фахівців кафедра німецької та французької філології та попросила вчителів висловити свою думку щодо навчальних дисциплін, які забезпечують формування загальних та спеціальних компетентностей та результатів навчання студентів. За допомогою веб-застосунку Mentimeter було проведено опитування вчителів в режимі реального часу щодо навчальних дисциплін, які пропонуються до вивчення в освітньо-професійних програмах спеціальності "014 Середня освіта". На думку вчителів, всі предмети, які містяться в ОПП "Середня освіта. Мова і література (німецька)" є актуальними та важливими. Відповідаючи на запитання, які дисципліни вони б хотіли вивчати, якби зараз були студентом/студенткою освітньо-професійної програми "Середня освіта. Мова і література (німецька)", вчителі зазначили такі: інклюзивна освіта, психологія підлітків, методика інтегрованого навчання, методика викладання німецької мови в НУШ, ігрові технології в навчанні іноземних мов, використання цифрових засобів навчання, медіаграмотність тощо (всі ідеї можна подивитися на скріншотах з зустрічі). Наприкінці зустрічі було проведено анкетування за допомогою гул-форм, в якому взяли участь близько 50 осіб, та результати якого будуть враховані в процесі перегляду та вдосконалення освітніх програм кафедри німецької та французької філології.
... Читати далі »

Просмотров: 35 | Добавил: Деканат | Дата: 23.12.2021


17-18 грудня 2021 року в місті Ірпінь Київської області відбувся ІІІ Національний форум фахівців органів виконавчої влади з комунікацій з громадськістю, який був організований Секретаріатом Кабінету Міністрів України. Перший день заходу пройшов у форматі турніру з використанням симуляційної кооперативної гри-стратегії «Світ Громад».
... Читати далі »

Просмотров: 34 | Добавил: Деканат | Дата: 21.12.2021


Магістрантка Маріупольського державного університету спеціальності «Переклад (італійська)» Анастасія Янчева отримала стипендію на навчання в Університеті для іноземців міста Перуджа, що в Італії.
... Читати далі »

Просмотров: 37 | Добавил: Деканат | Дата: 21.12.2021


15 грудня факультет іноземних мов урочисто відзначив 25-річчя. З ювілеєм команду факультету привітав ректор МДУ, професор Микола Трофименко та вручив подяку колективу ФІМ за сумлінну бездоганну працю, високий рівень виконання професійних обов’язків. Приємним подарунком стала нова комп’ютерна техніка. З нагоди святкової дати ректор відзначив грамотами та брендовою продукцією кращих студентів ФІМ, серед яких Владислава Забєліна, Папаяні Тетяна, Божко Вікторія, Марченко Анастасія, Подрезенко Валерія, Гончаренко Андрій та ін.
... Читати далі »

Просмотров: 14 | Добавил: Деканат | Дата: 16.12.2021


10 грудня в одному з місцевих ресторанів відбулась презентація програми літньої практики в закладах готельно-ресторанного бізнесу Італії, яку вже третій рік поспіль організовує МДУ та UCM Italy – Середземноморський союз шеф-кухарів. Після вручення сертифікатів про успішне проходження практики у 2021 р. організатори з метою ознайомлення студентів-майбутніх практикантів з особливостями італійської кухні та технологіями приготування італійських страв, провели майстер-клас. Студенти з нуля готували паста фреска: кавателлі та чікателлі, замішували тісто з борошна, води і солі, розрізали згідно з інструкціями та порадами, готували соус з томатів, часнику, спецій та сиру. У процесі приготування та сервірування столу перед дегустацією студенти знайомились зі спеціальною лексикою, правилами спілкування з відвідувачами італійських ресторанів, імітували виробничі ситуації.
... Читати далі »

Просмотров: 55 | Добавил: Деканат | Дата: 13.12.2021


3 грудня заступник декана з виховної роботи факультету іноземних мов МДУ Максим Стьопін взяв участь у підсумковій дискусії про візит журналістської спільноти до громад на сході України, яка була організована Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. У рамках дискусії журналісти ділились враженнями про візит до Донецької та Луганської областей, про зустрічі з представниками об’єднаних територіальних громад, про організацію співробітництва з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.
... Читати далі »

Просмотров: 51 | Добавил: Деканат | Дата: 04.12.2021


1 грудня напередодні Ювілею Маріупольського державного університету здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Переклад (італійська, англійська мови)» відвідали лекцію заступника голови Наглядової ради МДУ, Почесного професора МДУ, директора Італійського інституту культури в Україні (2003-2015) Ніколи Франко Баллоні. Професор Баллоні приїхав до Маріуполя на святкування 30-річчя унiверситету і за традицією зустрівся зі студентами в Італійському культурному центрі.
... Читати далі »

Просмотров: 67 | Добавил: Деканат | Дата: 02.12.2021


30 листопада 2021 р. на факультеті іноземних мов відбувся круглий стіл у дистанційному форматі, присвячений актуальним питанням розвитку іноземних мов в системі вищої освіти. До дискусії долучились не просто партнери та колеги, а справжні друзі факультету з різних міст України та з-за кордону, зокрема з Чехії, Польщі та Італії. Захід був присвячений ювілею МДУ та 25-річчю факультету іноземних мов. З вітальним словом до учасників та гостей звернулась проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) МДУ Олена Павленко. Модератором зустрічі стала декан ФІМ Ганна Трифонова.
... Читати далі »

Просмотров: 68 | Добавил: Деканат | Дата: 30.11.2021


Здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Філологія. Переклад (італійська)» взяли участь у трьохмісячній міжнародній виробничій практиці у регіоні Апулія (Італія), організованій в рамках двосторонньої угоди про партнерство між Маріупольським державним університетом та Асоціацією U.C.M. – Italy «Середземноморський союз шеф-кухарів – Italy» (Фоджа, Італія). Це вже другий досвід участі італістів МДУ у стажуванні на базі підприємств готельно-ресторанного бізнесу Італії в рамках цієї програми.
... Читати далі »

Просмотров: 65 | Добавил: Деканат | Дата: 30.11.2021

1 2 3 ... 29 30 »