Мітинг-реквієм відбувся біля пам'ятного знаку воїнам-визволителям України. У ньому взяли участь представники місцевої влади та громадських організацій, військові, поліцейські, релігійні діячі та жителі міста.
... Читати далі »

Просмотров: 123 | Добавил: Деканат | Дата: 22.02.2022


21 лютого на факультеті іноземних мов відбувся міжкафедральний семінар "Інноваційні підходи у формуванні іншомовної компетентності з використанням ресурсів цифрової лабораторії мовної підготовки ФІМ". У ході семінару декан ФІМ Ганна Трифонова пояснила можливості програмного забезпечення, яке встановлене на технічних засобах лабораторії, та особливості їх використання під час формування іншомовної компетентності (з метою коригування правильної артикуляції звуків, тренування перекладацької компетентності, розуміння та відтворення аудіоінформації тощо). Лабораторія була відкрита у 2021 р., та з ІІ семестру 2021 – 2022 н.р. її ресурси будуть використовуватись для проведення практичних занять з іноземної мови усіма кафедрами факультету для всіх освітніх програм. У березні заплановано другий (практичний) семінар, у ході якого викладачі, задіяні у навчальному процесі з викладання практичних занять з іноземної мови, зможуть випробувати можливості лабораторії та закріпити теоретичні знання.
... Читати далі »

Просмотров: 113 | Добавил: Деканат | Дата: 22.02.2022


5 лютого декан факультету іноземних мов, доцент кафедри італійської філології Ганна Трифонова стала спікером курсу підвищення кваліфікації для викладачів італійської мови в Україні. Організаторами курсу виступили Посольство Італійської Республіки в Україні, Італійський інститут культури в Києві та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. На запрошення Італійського академічного центру харківського університету Ганна Трифонова долучилась до доповідачів з різних університетів України та Італії https://www.univer.kharkov.ua/images/redactor/anons/2022-31-01-06-02/programma-new.pdf та презентувала досвід Маріупольського університету у навчанні історії та культури Італії з використанням італійських кінокартин. Як відомо, італійський кінематограф – справжній культурний феномен, який є чудовим матеріалом для формування знань і розуміння історії та культури Італії. У МДУ студентам усіх освітніх програм пропонується дисципліна «Історія італійського кінематографу». Однією з цілей вивчення курсу є популяризація та розповсюдження італійської культури серед молоді, а також формування інтересу до італійської мови, яку студенти інших (не філологічних) освітніх програм можуть обрати для збагачення та розвитку іншомовної компетентності.
... Читати далі »

Просмотров: 114 | Добавил: Деканат | Дата: 22.02.2022


21 лютого о 12:00 в 108 аудиторії економіко-правового факультету Маріупольського державного університету відбудеться Конференція трудового колективу ФІМ.
... Читати далі »

Просмотров: 128 | Добавил: Деканат | Дата: 17.02.2022


Шановні колеги! Запрошуємо викладачів іноземних мов до участі в першому (теоретичному) методичному семінарі "Інноваційні підходи у формуванні іншомовної компетентності з використанням ресурсів цифрової лабораторії мовної підготовки ФІМ", який відбудеться 21 лютого о 14:00 у дистанційному форматі за посиланням:
https://us06web.zoom.us/j/88952452630?pwd=SUVncmpnakpvb1RKb1JKaVM0cTZSUT09

... Читати далі »

Просмотров: 191 | Добавил: Деканат | Дата: 16.02.2022


10 лютого 2022 відбувся черговий візит президента інжинірингової компанії Beten Жана Роша до Маріуполя. Метою візиту було підписання меморандуму з головою Мангушської селищної громади Володимиром Караберовим стосовно облаштування пляжів, за прикладом Маріуполя. Окрім цього відбулася зустріч пана Роша з головою Бердянської райдержадміністрації Олексієм Бакаєм. Сторони обговорювали питання розвитку водозабезпечення населення якісною питною водою і розвитку зрошення в Запорізькій та Донецькій областях. Обговорення таких важливих проблем неможливо без участі перекладача, тому для перекладу традиційно запросили доцентку кафедри німецької та французької філології МДУ Лоскутову Наталію. Завдяки допомозі у спілкуванні сторони досягли порозуміння. Наступний візит французької делегації заплановано на ... Читати далі »

Просмотров: 138 | Добавил: Деканат | Дата: 11.02.2022


26 січня кафедрою італійською філології було організовано зустріч зі стейкхолдерами спеціальності 035 Філологія. До обговорення освітніх компонентів освітньо-професійної програми "Переклад (італійська, англійська мови)" було запрошено випускників кафедри різних років навчання. В ролі модератора онлайн заходу виступила в.о. завідувача кафедри італійської філології Аліна Грачова. У ході продуктивного спілкування учасники поділилися власним професійним досвідом та надали конструктивні пропозиції щодо навчальних дисциплін, які забезпечують формування загальних та спеціальних компетентностей у здобувачів вищої освіти окресленої ОПП. Окремого висвітлення набуло питання практичної підготовки майбутніх перекладачів: стейкхолдери надали власні рекомендації щодо оптимальної організації навчальної і в ... Читати далі »

Просмотров: 89 | Добавил: Деканат | Дата: 27.01.2022


25 січня 2022 року кафедрами англійської філології та німецької та французької філології було організовано зустріч стейкхолдерів спеціальності "014 Середня освіта" і гарантів освітніх програм "Середня освіта. Мова і література (німецька)", "Середня освіта. Англійська і німецька мови, зарубіжна література" освітніх ступенів «Бакалавр» та «Магістр». Модерували зустріч завідувач кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан та завідувач кафедри англійської філології Юлія Федорова. На зустріч були запрошені стейкхолдери спеціальності: директорка технологічного ліцею м. Маріуполя Бондарева Вікторія Вікторівна, директор гімназії № 2 Тимощенко Олександр Вікторович, директор ЗОШ № 26 Чайкін Микола Геннадійович, директорка гімназії-початкової школи № 17 Кіор Оксана Миколаївна, вчителька німецької мови ЗОШ № 66 Кривощокова Марина Юріївна, вчителька німецької мови ЗОШ № 29 Локтіонова Олена Леонідівна, вчителька німецької мови, заступниця директора з виховної роботи ЗОШ № 16 Биковська Вікторія Олександрівна, вчителька англійської та французької мови ЗОШ № 4 Шаповалова Валерія Андріївна.
... Читати далі »

Просмотров: 82 | Добавил: Деканат | Дата: 26.01.2022


24 січня декан факультету іноземних мов МДУ Ганна Трифонова, заступник декана Максим Стьопін, завідувачка кафедри італійської філології Аліна Грачова та диспетчер деканату ФІМ Наталія Кудря відвідали заклади загальної середньої освіти Маріуполя. Викладачі факультету поспілкувались з адміністрацією закладів освіти та провели зустрічі з учнями одинадцятих класів ЗЗСО №№ 50, 30, 69, 48, 53, морського ліцею та технічного ліцею, на яких розповіли про переваги навчання в МДУ та на факультеті іноземних мов.
... Читати далі »

Просмотров: 117 | Добавил: Деканат | Дата: 25.01.2022


Минулого тижня на факультеті іноземних мов відбулося засідання І Міського етапу захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук секції «Мовознавство (німецька мова)», членами журі якої були завідувач кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан і викладачі Марина Марченко та Алла Гутнікова. В секції з німецької мови роботу представила учениця Маріупольського міського ліцею Олександра Новицька, яка під час постерного захисту (18 січня) та наукової конференції (19 січня) представила результати своєї наукової роботи, а саме лінгвокраїнознавчі аспекти німецькомовних рекламних відео за темою "Сталий розвиток" і мовні особливості ефективної соціальної відеореклами.
... Читати далі »

Просмотров: 88 | Добавил: Деканат | Дата: 25.01.2022

1 2 3 ... 31 32 »