Люди за характером, за темпераментом і багатьом іншим критеріям неоднакові, тому вони по-різному сприймають ситуацію, в якій опиняються. Людина, наскільки б безконфліктною вона не була, не в змозі уникнути розбіжностей з оточуючими. Скільки людей - стільки думок, і інтереси різних людей вступають в протиріччя один з одним. Різниця в сприйнятті часто призводить до того, що люди не погоджуються один з одним з певного приводу. Ця незгода виникає, коли ситуація дійсно носить конфліктний характер. Конфлікт визначається тим, що свідома поведінка однієї зі сторін порушує інтереси іншої сторони.
... Читати далі »

Просмотров: 41 | Добавил: Деканат | Дата: 30.11.2020


Магістрантка спеціальності «Переклад (італійська)» Маріупольського державного університету Олександра Федотова три місяці навчалася в Університеті для іноземців міста Сієна. Участь у стажуванні стала можливою завдяки отриманій стипендії від Міністерства закордонних справ Італійської Республіки за перемогу у Всеукраїнській студентській олімпіаді з італійської мови.
... Читати далі »

Просмотров: 32 | Добавил: Деканат | Дата: 24.11.2020


Щороку Університет для іноземців міста Перуджа, який є найавторитетнішим і найпрестижнішим закладом освіти Італії, надає студентам Маріупольського державного університету стипендії на навчання.
... Читати далі »

Просмотров: 46 | Добавил: Деканат | Дата: 12.11.2020


Викладачі факультету іноземних мов Маріупольського державного університету взяли участь у тренінгу «Інструменти ефективної дистанційної роботи в умовах COVID-19», що проходив 3-6 листопада 2020.
... Читати далі »

Просмотров: 79 | Добавил: Деканат | Дата: 09.11.2020


4 листопада у Маріупольському державному університеті відбулися вибори ректора. У конкурсі на заміщення посади взяв участь проректор з міжнародних зв’язків, радник голови Донецької облдержадміністрації, професор Микола Трофименко.
... Читати далі »

Просмотров: 51 | Добавил: Деканат | Дата: 04.11.2020


Керуючись нормами Закону України «Про вищу освіту», наказом Міністерства освіти від 15.07.1996 р. № 245, Положенням від 03.04.2017 р. № 124 про порядок переведення здобувачів вищої освіти, які навчаються на договірній основі за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб, на вакантні місця державного замовлення, наказом в.о. ректора МДУ № 266 від 27.10.2020.
... Читати далі »

Просмотров: 28 | Добавил: Деканат | Дата: 04.11.2020


Карантин не є перепоною для наукової творчості. У цьому переконали викладачі кафедри педагогіки та освіти і студенти спеціальності «Початкова освіта». 29 листопада у форматі он-лайн вони провели засідання студентського наукового товариства «Школа майбутнього».
... Читати далі »

Просмотров: 69 | Добавил: Деканат | Дата: 02.11.2020
ШАНОВНІ ВИБОРЦІ!
04 листопада 2020 року
відбудуться вибори ректора
Маріупольського державного університету

... Читати далі »

Просмотров: 47 | Добавил: Деканат | Дата: 27.10.2020


Модернізація професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів обумовлює розвиток творчого потенціалу та художніх смаків здобувачів освіти, які невдовзі формуватимуть естетичні ідеали учнів початкової школи. Такий розвиток майбутніх учителів здійснюється не лише в межах аудиторної роботи. Так, 22.10.2020 у рамках виконання завдань навчальної дисципліни «Вступ до мистецької освітньої галузі» здобувачки вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» відвідали Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь). Музична фантазія на дві дії за мотивами повісті О. Гріна «Червоні вітрила» була обрана невипадково. Цей спектакль не може залишити байдужим ні дорослих, ні підлітків. Унікальне поєднання прекрасної акторської гри, чудових голосів, музичних номерів дарує справжнє свято усім глядачам, якби ілюструючи одну з основних ідей твору: чудеса треба робити своїми руками.
... Читати далі »

Просмотров: 85 | Добавил: Деканат | Дата: 26.10.2020


21 жовтня 2020 в рамках ХХ Тижня італійської мови в світі в МДУ обговорили питання впливів італійської культури в розрізі філології, лінгводидактики, компаративістики, українсько-італійської співпраці тощо. У конференції взяли участь більше 60 осіб з України, Італії, Греції, Кіпру, Канади, Аргентини, Польщі. Серед учасників - Корадо Калабро – відомий італійський поет, юрист, Почесний президент Державної ради Італійської Республіки, Почесний професор МДУ (Італія); Карло Іллюмінаті Поркарі – професор Школи мов, літератур, лінгвістики та культур Університету Калгарі (Канада), Маріано Перес Карраско, професор Університету Буенос-Айреса (Аргентина), Антонелла Гаргано – Римський Університет Ла Сап’єнца (Італія), Елені Грива - професор університету Західної Македонії (Греція), Ксенія Константиненко кандидат філологічних наук, екс-доцент за контрактом Венеційського університету Ка'Фоскарі (Італія), Роза Марія Лучіфора професор Університету Базилікати (Італія), Франгос Нікос - президент Грецького інституту культури в Мілані (Італія), Айконому Калліопі – директор Грецького інституту культури в Афінах (Греція) та інші. Особливий внесок у роботу конференції зробили вітчизняні колеги: перекладачка італійської літератури та укладачка італійсько-українських словників Мар’яна Прокопович (Львів), колеги зі Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Київського університету імені Бориса Грінченка тощо.
... Читати далі »

Просмотров: 64 | Добавил: Деканат | Дата: 26.10.2020

« 1 2 3 4 ... 16 17 »