23 березня на факультеті іноземних мов відбувся захист педагогічної практики здобувачів вищої освіти спеціальності «Середня освіта», яка проходила у закладах загальної середньої освіти міста Маріуполя та прилеглих районів Донецької області. Організатором практики виступає кафедра педагогіки та освіти.
... Читати далі »

Просмотров: 56 | Добавил: Деканат | Дата: 23.03.2021


20 березня на факультеті іноземних мов було проведено чергове засідання дебатного клубу «Dixi», під керівництвом старшого викладача кафедри англійської філології Максима Стьопіна. Під час засідання була проведена лекція-бесіда до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастопіль.
... Читати далі »

Просмотров: 22 | Добавил: Деканат | Дата: 22.03.2021


З 10 по 22 березня на факультеті іноземних мов проходила щорічна Декада студентської науки. У цьому році під час Декади працювали 12 наукових секцій, на яких здобувачі вищої освіти представили 149 доповідей.
... Читати далі »

Просмотров: 51 | Добавил: Деканат | Дата: 22.03.2021


15 та 16 березня 2021 року відбулися засідання секцій кафедри німецької та французької філології «Країнознавство німецькомовних країн» та «Актуальні проблеми германістики», в яких взяли участь студенти факультету іноземних мов, а також 15 запрошених учнів шкіл м. Маріуполя: 1) Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №66 Маріупольської міської ради Донецької області, 2) Маріупольського міського ліцею, 3) Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №30, 4) гімназії-школи №27 Маріупольської міської ради Донецької області. Учні представили цікаві доповіді, які містили результати їхніх лінгвістичних досліджень або стосувалися актуальної ситуації в німецькомовних країнах, як, наприклад, «Демографічні зміни в Німеччині» (Микола Івашкін, учень ММЛ), «Релігія в Німеччині» (Помятихіна Дар’я та Кораблинська Варвара, учениці Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №30), «Особливості етимології топонімів та астіонімів в німецькій та українській мові» (Панащенко Владислав, учень Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №66), «Великодні традиції у Німеччині» (Зубарєва Даніелла, Тарасова Аліна, Костенко Анастасія, учениці гімназії-школи №27) та багато інших цікавих доповідей. Засідання секцій пройшло в творчій атмосфері, доповіді школярів викликали інтерес студентів та викладачів кафедри німецької та французької філології, які керували засіданнями секцій: завідувач кафедри, к.п.н., доцент Ю.М. Кажан, к.філол.наук, доцент А.В. Гутнікова, старші викладачі С.М. Ганжело та О.С.Даниленко. Школярі отримали призи, грамоти та сертифікати учасників, а вчителі подяки від кафедри німецької та французької філології.
... Читати далі »

Просмотров: 42 | Добавил: Деканат | Дата: 19.03.2021


12-14 березня 2021 р. декан факультету іноземних мов, доцент Ганна Трифонова та доцент кафедри італійської філології Наталя Мараховська взяли участь в роботі журі VII міжнародного фестивалю короткометражних фільмів «Nefiltravanae Kino» (м. Мінськ, Республіка Білорусь), який входить до 100 найкращих кінофестивалів світу. Його метою є встановлення зв'язку між автором та аудиторією й розширення спільноти поціновувачів та дослідників незалежного авторського кінематографу. У цьому році журі, у складі якого були кіноексперти з Білорусі, Великої Британії, США, Франції та України, відзначило фільми-переможці в кожній номінації, а саме «Художні фільми», «Експериментальне кіно», «Документальні фільми», «Анімація», «Білоруські фільми». Окрім того, в рамках фестивалю заплановано видання збірника наукових праць з проблем становлення та розвитку світового кіно. Дослідження Г. Трифонової та Н. Мараховської висвітлює прихований та неприхований реалізм в італійському кінематографі першої половини XX ст.
... Читати далі »

Просмотров: 22 | Добавил: Деканат | Дата: 18.03.2021


Шановні випускники першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, для Вас приймальною комісією #МДУ проводяться роз'яснювальні онлайн-зустрічі щодо особливостей вступу до магістратури у 2021 році
... Читати далі »

Просмотров: 29 | Добавил: Деканат | Дата: 16.03.2021


Сфера неформального навчання, що розширює можливості освітнього процесу на спеціальності «Початкова освіта», містить індивідуальні заняття, тренінги, навчальні екскурсії, які мають локальні короткострокові цілі. Таку екскурсію на цікаву виставку павуків, скорпіонів, зміїв, ящерів для студентів спеціальності «Початкова освіта» другого курсу навчання було організовано доцентом кафедри педагогіки та освіти Тимофєєвою І. Б.
... Читати далі »

Просмотров: 47 | Добавил: Деканат | Дата: 15.03.2021


12 березня у рамках Декади студентської науки на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету відбувся щорічний фонетичний конкурс з німецької мови для учнів та здобувачів вищої освіти. У конкурсі взяли участь учні НВК «колегіум-школи» №28 (вчитель Тетяна Гонта), комунального закладу «Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів» №66 (вчитель Марина Кривощокова) та здобувачі вищої освіти МДУ. Захід організувала та провела старший викладач кафедри німецької та французької філології Марина Марченко. Фонетичний конкурс проводився у змішаному форматі.
... Читати далі »

Просмотров: 82 | Добавил: Деканат | Дата: 13.03.2021


13 березня 2021 на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету відбувся четвертий французькомовний фонетичний конкурс «Майже як французи» для учнів 5-11 класів, які вивчають французьку мову. Як і у попередні роки організатором конкурсу були викладачі кафедри німецької та французької філології, а доцент кафедри Лоскутова Наталія, яка викладає французьку мову, очолила журі.
... Читати далі »

Просмотров: 46 | Добавил: Деканат | Дата: 13.03.2021


10 березня на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету у рамках Декади студентської науки відбувся турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» на Кубок декана ФІМ, який організував та провів старший викладач кафедри англійської філології Максим Стьопін. У турнірі традиційно взяли участь студенти 1 курсу, які представляли усі спеціальності факультету.
... Читати далі »

Просмотров: 78 | Добавил: Деканат | Дата: 10.03.2021

« 1 2 3 4 5 ... 21 22 »