11:30
Доцент МДУ Наталя Воєвутко взяла участь у міжнародній конференції «Грецька мова і грецька культура – спадщина 40 століть»

До Всесвітнього дня грецької мови Університет Західної Македонії провів дводенну конференцію «Грецька мова і грецька культура – спадщина 40 століть». У заході взяла участь доцент кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету Наталя Воєвутко. Викладачка виступила із доповіддю про внесок університету у просування грецької мови в Україні.

Конференція проходила під егідою Генерального секретаріату з громадської дипломатії і греків зарубіжжя Міністерства закордонних справ Греції та Міністерства освіти і релігії Греції. Вона мала на меті об'єднати еліністів всього світу для обговорення досягнень та нагальних проблем, а також для напрацювання спільної стратегії популяризації грецької мови.


Свідченням актуальності теми конференції є значна кількість та широка географія учасників. Зі своїми доповідями виступили представники з Греції, Італії, Бельгії, Болгарії, Румунії, Польщі, Португалії, Іспанії, Албанії, Німеччини, України, Великої Британії, Грузії, США, Австралії та ЮАР.


На початку заходу учасників привітали ректор Університету Західної Македонії Теодорос Теодулідіс, заступник Міністра іноземних справ з питань греків зарубіжжя Костас Власіс, голова Спеціальної постійно діючої комісії з питань греків зарубіжжя Саввас Анастасіадіс, Генеральний секретар з громадської дипломатії і греків зарубіжжя МЗС Греції Янніс Хрісулакіс, голова Грецької національної комісії ЮНЕСКО Екатеріні Папахрістопулу-Дзидзикоста, історикиня, голова Європейського культурного центу міста Дельфи, у минулому ректорка Сорбони Елені Глікандзи-Алвелер.


Участь Наталі Воєвутко у конференції є продовженням плідної співпраці Маріупольського університету з одним із провідних закладів вищої освіти Греції. Директорка Інституту грецької мови Університету Західної Македонії, професорка Елені Гріва неодноразово відвідувала МДУ з лекціями, брала участь у наукових заходах кафедри педагогіки та освіти.

 


На спеціальності «Початкова освіта» з минулого року реалізується спеціалізація «Новогрецька мова». Саме в цьому напрямку ми співпрацюємо з Університетом Західної Македонії в особі професорки Елені Гріва, зокрема створюємо спільні підручники, плануємо участь наших студентів у програмах академічної мобільності Еразмус+. Дуже рада долучитися до створення концепції просування та зміцнення новогрецької мови, яку було ініційовано на цій конференції та знайшло підтримку від грецького уряду,

– доцент Наталя Воєвутко.


Маріупольський державний університет є визнаним центром підготовки філологів-елліністів. Кожного року виш випускає дипломованих фахівців – справжніх знавців новогрецької мови, які успішно працюють у Маріуполі, в Україні та за кордоном.

Переглядів: 29 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0