12:17
Екодосвід: студенти МДУ взяли участь у молодіжному обміні в Іспанії

З 14 по 22 жовтня студенти Маріупольського державного університету брали участь у молодіжному обміні «Потрійне "П" для соціальної інтеграції: помірне споживання, повторне використання, переробка» («Triple R for social inclusion: reduce, reuse and recycle»). Проєкт реалізований у рамках програми кредитної мобільності Еразмус+.

Міжнародний обмін зібрав у місті Херес-де-ла-Фронтера (Іспанія) молодь з Греції, Кіпру, Вірменії, Грузії, Іспанії та України. Від МДУ участь у проєкті взяли Лев Каверда, Олександра Федотова, Галина Сизоненко, Аліна Дегерменджи та Наталія Кудря.


Учасники програми обговорювали теми нераціонального використання ресурсів, екологічного сліду людини, впливу відходів на навколишнє середовище, переробки і повторного використання вторсировини, а також не обійшли увагою соціальну інклюзію, стереотипи та їх вплив на громадську думку.


Молодь розповідала про екопрактики, які використовуються в їхніх містах і країнах, а також ділилася власними екологічними звичками. Зокрема, студенти МДУ протягом обміну дотримувалися концепції «нуль відходів»: не використовували одноразові стаканчики, поліетиленові пакети та запропонували іншим учасникам складати покупки до хенд-мейд мішечків, які привезли із собою.


Також програма обміну включала воркшопи, тренінги та цікаві тематичні завдання. Учасники майстрували вироби із вторинної сировини: годівниці для птахів, поштові ящики, VR-окуляри. Протягом одного із завдань учасники змогли познайомитися з містом Херес-де-ла-Фронтера.


У вільний час студенти відвідали старовинне місто Кадіс, де побачили Атлантичний океан і спробували іспанську вуличну їжу.


Також під час свого перебування в Іспанії учасники проводили міжкультурні вечори, на яких презентували культуру та звичаї своїх країн. Молодь з України познайомила іноземців із національною кухнею і народними танцями.


По завершенні програми учасники отримали сертифікати «Youthpass», які містять інформацію про участь у проєкті від Еразмус+, отриманих результатах і компетенціях.


У листопаді учасники обміну планують поділитися своїми еко-знаннями з іншими студентами університету і жителями Маріуполя. А наразі вони розповіли, чому вирішили взяти участь у молодіжному обміні, який досвід отримали та як планують застосовувати здобуті знання.

Переглядів: 130 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0