11:17
Французькомовний фонетичний конкурс «Майже як французи» на факультеті іноземних мов МДУ

28 лютого 2020 на факультеті іноземних мов Маріупольського державного університету відбувся третій французькомовний фонетичний конкурс «Майже як французи» для учнів 5-11 класів, які вивчають французьку мову. Як і у попередні роки організатором конкурсу були викладачі кафедри німецької та французької філології, а доцент кафедри Лоскутова Наталія, яка викладає французьку мову, очолила журі. Цього року фоноконкурс мав назву «L’amour toujours» (кохання назавжди) і його темою було кохання.

Учні загальноосвітніх закладів Маріуполя презентували вірші відомих французьких поетів (Ж. Превер, Ш. Бодлер, М. Карем, Ж. де Лафрнтен та ін.), які були присвячені коханим, а також матусям і татусям. Усі виступи були яскравими, діти намагалися якомога артистичніше прочитати вірш, а деякі виступи навіть супроводжувалися музикою та цікавими презентаціями. Окрім цього етапи конкурсу містили такі завдання як читання французькомовних скоромовок та невеличких віршів без попередньої підготовки, точно вимовляючи усі звуки.


У складі журі цього року були не тільки викладачі французької мови, але також і студенти спеціальності «Мова та література (французька)», а найголовніше – студенти-франкофони, вихідці з Камеруну та Гвінейської Республіки, для яких французька мова є рідною. Поки суворе, але справедливе журі підбивало підсумки, учні залюбки спілкувалися з Гнума Камара та Франком Мбопда: учнів цікавило як святкують день Святого Валентина у країнах іноземних студентів, яку музику вони полюбляють, яка в них система освіти, які мови вони вивчають у школі і т.д.


Наприкінці фоноконкурсу усіх учасників було нагороджено сертифікатами, а переможці отримали дипломи, сувеніри та солодкі призи. Але найголовнішим було те, що усі – і талановиті учні, і їхні вболівальники, і вчителі – отримали величезне задоволення від спілкування французькою мовою і ще раз переконалися, яку важливу роль відіграє ця співуча мова не тільки в світі, але і в їхньому повсякденному житті! Отже, vive la belle langue française!

Переглядів: 118 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0