16:18
Кафедра італійської філології упродовж 5 років активно співпрацює з видавництвом «Фоліо» (м. Харків)

Нещодавно вийшов у світ черговий том проєкту «Історія європейської цивілізації» Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопі» за редакцією Умберто Еко. У кропіткій перекладацькій роботі цього року взяли участь викладачі та випускники кафедри італійської філології Ганна Трифонова, Таїсія Поклад, Тетяна Топалова та Єлизавета Стасенко.

Новий том охоплює події, що відбувались у Європі протягом ХV ст. Статті, присвячені історії, економіці, філософії, науці, мистецтву тощо, розкривають та пояснюють процеси становлення модерної Держави в сучасному розумінні цього слова на тлі розростання церковної кризи, коли Європу охоплюють релігійні заколоти. Культурні заворушення спонукали до критичного перегляду Святого Письма та стали підґрунтям гуманізму. У цей час жили й творили Ян ван Ейк, Леонардо да Вінчі, Донато Браманте, Філіппо Брунеллескі. Мак’явеллі тощо.

«Перекладацька діяльність кафедри італійської філології слугує міжкультурному діалогу України та Італії, збагачуючи світоглядні виміри, стає частиною просвітницької роботи із популяризації італійської культури в Україні»

- зазначила завідувачка кафедри ІФ МДУ, доц. Ганна Трифонова.

 

Переглядів: 19 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0