17:27
Кафедра німецької та французької філології провела круглий стіл «Об’єднання Німеччини – уроки історії»

В рамках національно-патріотичного виховання здобувачів вищої освіти та участі кафедри німецької та французької філології в Тижнях Німеччини (https://deutsche-wochen-ukraine.com/programm/week3/), які цього року присвячені 30-й річниці Німецької єдності і проходять під гаслом «Об’єднані в Європі – 30 років Німецької єдності», в четвер, 15 жовтня 2020 року, на факультеті іноземних мов з використанням платформи Zoom відбувся круглий стіл на тему «Об’єднання Німеччини – уроки історії», модератором якого виступила завідувач кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан. У заході взяли участь більше 40 студентів факультету іноземних мов, які вивчають німецьку мову як першу та другу іноземну. Були запрошені також студенти спеціальності «Переклад (англійська)».


Для проведення заходу викладачі кафедри німецької та французької філології С.М. Ганжело, О.С. Даниленко, А.В.Гутникова, М.О. Марченко підготували тематичні матеріали, які були опрацьовані студентами в групах перед проведенням круглого столу. Студенти були поділені на 4 групи за темами: 1) політика у ФРН та НДР, 2) побут у ФРН та НДР, 3) економіка у ФРН та НДР, 4) зміни після об’єднання Німеччини. За результатами роботи в групах студенти підготували презентації та доповіді, а також інтерактивні ігри та викторини (https://quizizz.com/admin/quiz/5dcaf5958b623f001c1cf9fa/berliner-mauer), переможці яких отримали заохочувальні призи від Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку/офіс Дніпро (https://donezk.diplo.de/ukr-uk/aktuelles)


Підводячи підсумки, студенти зробили висновки, що сучасна історія Німеччини має паралелі з сучасною історією України і пропонує відправні точки для історичного осмислення подій, пов’язаних з поділом країн і потрясіннями.

 

Переглядів: 93 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0