09:42
На факультеті іноземних мов відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Італійська культура в становленні європейської цивілізації».

21 жовтня 2020 в рамках ХХ Тижня італійської мови в світі в МДУ обговорили питання впливів італійської культури в розрізі філології, лінгводидактики, компаративістики, українсько-італійської співпраці тощо. У конференції взяли участь більше 60 осіб з України, Італії, Греції, Кіпру, Канади, Аргентини, Польщі. Серед учасників - Корадо Калабро – відомий італійський поет, юрист, Почесний президент Державної ради Італійської Республіки, Почесний професор МДУ (Італія); Карло Іллюмінаті Поркарі – професор Школи мов, літератур, лінгвістики та культур Університету Калгарі (Канада), Маріано Перес Карраско, професор Університету Буенос-Айреса (Аргентина), Антонелла Гаргано – Римський Університет Ла Сап’єнца (Італія), Елені Грива - професор університету Західної Македонії (Греція), Ксенія Константиненко кандидат філологічних наук, екс-доцент за контрактом Венеційського університету Ка'Фоскарі (Італія), Роза Марія Лучіфора професор Університету Базилікати (Італія), Франгос Нікос - президент Грецького інституту культури в Мілані (Італія), Айконому Калліопі – директор Грецького інституту культури в Афінах (Греція) та інші. Особливий внесок у роботу конференції зробили вітчизняні колеги: перекладачка італійської літератури та укладачка італійсько-українських словників Мар’яна Прокопович (Львів), колеги зі Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Київського університету імені Бориса Грінченка тощо.

У пленарному засіданні у дистанційному форматі взяли участь 47 осіб. До присутніх з привітаннями звернулись проректор МДУ Тетяна Марена, директор Італійського інституту культури в Україні Едоардо Крісафуллі та декан факультету іноземних мов МДУ Олена Павленко.


Дискусії розгорнулись навколо проблем грецьких впливів на італійську культуру за часів античності та відлунь італійського Відродження в Європі, питань лінгводидактики з урахуванням полікультурності сучасного світу, мистецтва та іконопису, ролі латини у формуванні професійних компетентностей. Цікавим стало інтерв’ю з Мар’яною Прокопович, перекладачкою з італійської мови, яка розкрила секрети професії.


«Італійська культура в різні часи мала вплив та продовжує впливати майже на всі світові культури, її відлуння можна помітити в мові, літературі, архітектурі, живописі тощо всіх європейських культур. МДУ як центр з вивчення та популяризації італійської мови та культури об’єднав багатьох італістів та залучив до цікавих дискусій в рамках конференції» - зазначила завідувач кафедри італійської філології МДУ Ганна Трифонова.

Переглядів: 77 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0