10:01
На факультеті іноземних мов відбулася зустріч зі стейкхолдерами освітньо-професійних програм спеціальності 014 Середня освіта

3 березня на факультеті іноземних мов за ініціативи кафедри англійської філології та кафедри німецької та французької філології відбулася зустріч зі стейкхолдерами освітньо-професійних програм «Мова та література (англійська)», «Мова та література (німецька)» та «Мова та література (французька)» для ОС Бакалавр та ОС Магістр спеціальності 014 Середня освіта.

На зустрічі, метою якої було обговорення якості освітньо-професійних програм, були присутні зав. кафедри англійської філології Юлія Федорова, зав. кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан, заступник декана факультету іноземних мов Марина Марченко, доцент кафедри німецької та французької філології Наталія Лоскутова, керівники закладів загальної середньої освіти (директор Маріупольської гімназії № 2 Олександр Тимощенко, директор Маріупольської ЗОШ №33 Ірина Красноярова, заступник директора з НВР ЗОШ №33 Олена Дімітрова) та представники Департаменту освіти м. Маріуполя (спеціалістка Методично-консалтингового Центру міської ради Тетяна Горюнова, голова міського методичного об'єднання вчителів англійської мови м. Маріуполя Ольга Куриленко).


В процесі дискусії було з’ясовано, що директори шкіл та представники Департаменту вважають освітньо-професійні програми, за якими здійснюється підготовка вчителів іноземних мов в МДУ, якісними, а дисципліни, що вивчаються, такими, що сприяють формуванню загальних та фахових компетентностей майбутніх вчителів. Практична підготовка студентів на думку стейкхолдерів може бути розширена за рахунок збільшення кількості кредитів на проходження виробничої практики або залучення студентів спеціальності 014 Середня освіта до проведення мовних шкіл у закладах середньої освіти в період літніх канікул.


Важливим питанням, що обговорювалось під час зустрічі, був розвиток у студентів так званих «м’яких навичок», які є необхідними для успішного здійснення педагогічної діяльності. Ініціативність, креативність, ораторські навички, вміння працювати в команді, здатність логічно мислити та обґрунтувати власну позицію, навички міжособистісних відносин та інші важливі навички, які формуються протягом життя, вдосконалюються в процесі навчання в університеті за рахунок вивчення, наприклад таких дисциплін, які входять до вибіркових компонентів ОПП, як основи красномовства та культури ділового спілкування, психологія спілкування та корекція особистості, культурологія тощо, а також за рахунок участі студентів у різноманітних проектах, які реалізуються кафедрами англійської і німецької та французької філології.

Переглядів: 242 | Додав: Деканат | Рейтинг: 1.0/1