15:26
Студентство факультету іноземних мов продовжує долучатися до міжнародних проєктів неформальної освіти

Цього місяця студентка 3 курсу ОП «Філологія. Мова та література (англійська)» Орина Васильєва взяла участь у молодіжному обміні «Healhy Mindset for Social Inclusion – The Input of Non Formal Education» від Еразмус +. Співорганізаторами проєкту виступила громадська організація «Культурно-освітня платформа «Сенс», до якої входять викладачі, випускники і студенти МДУ на чолі з доценткою кафедри історії та археології Світланою Арабаджи

Проєкт проходив на Кіпрі та мав на меті розвинути компетенції молоді до роботи з інструментами неформальної освіти задля збільшення можливостей соціальної інклюзії. Участь брали юнаки і юнки з України, Бельгії, Вірменії, Кіпру, Йорданії та Північної Македонії. 

Це був мій перший досвід участі в проєктах від Еразмус + і, маю сказати, це був приголомшливий початок! Особливість молодіжних обмінів в тому, що там нема вчителів, учасники навчаються разом і одне в одного. Таким чином мені випало спробувати медитацію, аеробіку та вільне письмо, здобути знання та навички з надання першої допомоги, запобігання стресу. Я ж своєю чергою провела для всіх охочих майстер-клас з малювання мандали і отримала непідробне задоволення!

Крім того, учасниці та учасники працювали в команді, розробляли способи покращити фізичний та ментальний стан молоді, розігрували сценки й проходили квести мальовничими місцинами, долучали до спортивних активностей дітлахів у локальній школі та, звичайно, дізнавалися про культуру одне одного. 

Чи не найбільше мені припав до душі кайф досвіду міжкультурного спілкування. Мені було надзвичайно цікаво поговорити з йорданками про Рамадан, з македонцями – про систему освіти, з бельгійцями – про багатомовність у їхній країні і, звісно, часом – виважено, часом – палко розповісти іноземцям про Україну, про війну, про Маріуполь та воєнні злочини росії. Крім того, на інтеркультурних вечорах  мали нагоду не лише пофлексити під Stromae, скуштувати кіпрський лукум та вірменські вина й на власні очі побачити реконструкцію йорданського передвесільного обряду, а й почастувати товариство «Шаленими бджілками» та домашніми варениками й розширити число поціновувачів творчості «Жадана і собак»!

 

 

 

Переглядів: 53 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0