13:42
У МДУ завершився ХХІ Тиждень італійської мови у світі

Маріупольський державний університет традиційно долучився до відзначення Тижня італійської мови у світі, який цьогоріч припав на 18 – 24 жовтня. Кафедрою італійської філології, Італійським культурним центром і здобувачами вищої освіти, які вивчають італійську мову, були організовані цікаві онлайн заходи, об’єднані темою «Данте, італійська».

На відкритті Тижня в. о. завідувача кафедри італійської філології, старший викладач Аліна Грачова познайомила майбутніх фахівців з італістики із ключовими етапами життя видатного флорентійця та з особливостями його великого літературного витвору «Божественна комедія». Під час фонетичного конкурсу італісти МДУ спробували свої сили у декламуванні поетичних творів Данте і продемонстрували високий рівень ораторських здібностей. Здобувачка вищої освіти ОС «Бакалавр» 3 курсу ОПП «Філологія. Переклад (італійська)» Поліна Щекочихіна підготувала інформативну презентацію з теми «Подорож у компанії з Данте», присвячену найбільш важливим і цікавим містам, в яких Великий італійський поет перебував упродовж свого життя. Від завідувачки сектором культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки МДУ Дарини Дунук студенти дізналися про майстерне відтворення ключових мотивів «Божественної комедії» видатними світовими художниками. Під час онлайн дискусії, організованої здобувачкою вищої освіти ОС «Магістр» 1 року навчання ОПП «Філологія. Переклад (італійська)» Кароліною Боровиковою, італісти МДУ оцінили вагомість художнього впливу флорентійського митця на розвиток літературної італійської мови. Приємним і продуктивним завершенням Тижня стала підготовлена директоркою Італійського культурного центру Еллою Кумуржи вікторина «Dante Alighieri: vita e opere del sommo poeta», у ході якої учасники мали змогу перевірити рівень власної обізнаності у житті, творчості і загальносвітовій значущості літературних праць Великого італійця.


Маріупольський державний університет систематично бере участь у проєктах, націлених на популяризацію мови, літератури та культури Італії, враховуючи партнерські відносини із Посольством Італійської Республіки в Україні та Італійським інститутом культури в Києві. Завдяки цій активній діяльності МДУ визнаний провідним центром з вивчення та поширення італійської мови і культури на Сході України.

Переглядів: 71 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0