20:10
Участь викладачів ФІМ у презентаційному круглому столу, присвяченому захисту прав людини

29.03.2021 у Фонді Розвитку Маріуполя відбувся презентаційний круглий стіл та майстер-клас з використання симуляційних ігор для вивчення прав людини у школі, у якому взяли участь викладачі факультету іноземних мов Наталія Лоскутова та Марина Нетреба.

Цей захід проходив у рамках проєкту «SIMSCHOOL – СИМУЛЯЦІЙНІ ІГРИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ», що реалізується командою CRISP (Німеччина) та EdCamp Ukraine у партнерстві з Європейським Союзом, метою якого є розробка нового підходу до вивчення прав людини.


У заході брали участь небайдужі до питання прав захисту людини освітяни: директори шкіл м. Маріуполя та Волноваського району, вчителі, педагоги-організатори, соціальні педагоги та викладачі МДУ.


Під час круглого столу було презентовано посібник «Культура й практика викладання прав людини: поради, вправи, симуляційні ігри», у якому надано теоретичний матеріал з опису концептуальної тріади ефективної освіти з прав людини, а також вправи та симуляційні ігри про права людини. Під час заходу освітяни мали змогу не лише прослухати теоретичний курс, але й також долучитися до імплементації вправ та симуляційних ігор.


Було протестовано такі симуляційні ігри як «Шарада», «Взаємозв’язок прав людини», «Зроби крок». Понад усе запрошеним сподобалася симуляційна гра «Правила школи», під час якої учасники взаємодіяли у трьох різних командах (учні, викладачі, батьки), яким слід було дійти згоди щодо вироблення нових шкільних правил. Гра сприяла розвитку ціннісного ставлення до прав людини та почуття відповідальності, справедливості й солідарності.


Наприкінці учасникам було надано поради щодо імплементації симуляційних ігор у їхніх навчальних закладах. Загалом захід виявився дуже позитивний, ефективним та практичним. Учасники опанували нові підходи до освіти з прав людини та отримали майже покрокову інструкцію про те, як говорити з учнівством про права людини так, аби це було не перерахуванням законодавчих актів, а живими діями, які можна було б застосувати у щоденній практиці реального життя в різних його сферах.


Тож попереду – застосування нових знань!

Переглядів: 23 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0