13:28
Завідувач кафедри німецької та французької філології є учасником міжнародного проєкту «Німецькі сліди в Україні»

Протягом 2019 року завідувач кафедри німецької та французької філології Юлія Кажан брала участь у міжнародному проєкті «Німецькі сліди в Україні», який реалізується з ініціативи Дослідницького центру Університету Регенсбурга (FZ DiMOS) та за підтримки Федерального Міністерства з питань культури та медіа (BKM).

Метою проекту було дослідження німецького спадку в Україні та його впливу на українську культуру. Юлія Кажан була учасником одного з трьох напрямків, який займався дидактизацією матеріалів щодо історії німців в Україні з метою використання їх в навчальному процесі. Цей напрямок очолювала проректор з наукової роботи Криворізького державного педагогічного університету доктор пед. наук, проф. В. А. Гаманюк, до складу робочої групи увійшли колеги з університету Амстердама, Національного університету біоресурсів і природокористування (м. Київ), Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Криворізького державного педагогічного університету.


В рамках роботи над проектом Юлія Кажан взяла участь з доповідями у низці наукових заходів. На щорічному конгресі Асоціації польських германістів, який проходив 17-19 травня 2019 р. у місті Ополе (Польща), було представлено доповідь на тему «Німецька мова в Україні та можливості дидактизації матеріалів для занять з німецької мови», яку було підготовлено у співавторстві з колегою – лектором Німецької академічної служби обмінів Хеннінгом Радке (Амстердамський університет, Нідерланди). Це був перший досвід підготовки наукової доповіді спільно з колегою з Німеччини. Співпраця (із залученням різних засобів комунікації, як то скайп, електронна пошта чи WhatsApp) була дуже плідною і сприяла розширенню наукових контактів.


З 8 по 13 серпня 2019 року у Львівському національному університеті ім. І. Франка відбувся семінар «Deutsch in der Ukraine», в рамках якого учасники трьох напрямків проекту мали можливість обговорити результати роботи та скоординувати подальші кроки. Для слухачів літнього мовного колледжу, які також взяли участь в семінарі, було підготовлено комплекс вправ, в тому числі інтерактивних, які було розроблено на основі знайдених матеріалів за темою.


27-28 вересня у Прикарпатському національному університеті імени Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) відбулася 26 міжнародна науково-практична конференція Асоціації українських германістів. В рамках роботи секції «Німецькі сліди в Україні» Юлія Кажан представила доповідь щодо німецьких колоній, які з’явилися на початку 19 століття неподалік від Маріуполя, та щодо розробки інтерактивних вправна основі знайдених матеріалів з використанням веб-технологій Web 2.0.


Перший етап проекту завершився підсумковою міжнародною конференцією «Історія, сучасність та можливості розвитку німецької мови в Україні», яка проходила з 31 жовтня по 2 листопада у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Під час проведення конференції було підбито підсумки першого етапу та обговорено перспективи подальших досліджень на 2020 рік.


Робоча група з дидактизації матеріалів планує розробити комплекс дидактизованих матеріалів та представити їх на спеціально створеному ссайті https://deutschespracheukr.wixsite.com/meinewebsite-2. Розроблені матеріали розраховані на вчителів, студентів й всіх, хто цікавиться німецькою мовою

Переглядів: 149 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0