13:49
Зустріч гарантів освітніх програм кафедр англійської і німецької та французької філолології, стейкхолдерів, випускників та студентів

3 березня 2021 року кафедрами англійської філології та німецької та французької філології було організовано зустріч стейкхолдерів спеціальності "035 Філологія", гарантів освітніх програм "Філологія. Мова та література (німецька)", "Філологія. Мова та література (англійська)" та "Мова та література (французька)" освітніх ступенів «Бакалавр» та «Магістр», випускників та студентів. На зустріч були запрошені стейкхолдери спеціальності Бердіна Ольга Олександрівна – старший ІТ сервіс деск аналітик компанії Aesculap (Польща), Каркошкіна Наталя Сергіївна – начальник відділу по роботі з персоналом Харвест Холдинга, Попова Марія Юріївна – директор бюро перекладів «Multi», Чагір Айна Геннадіївна – начальник служби зв’язків з громадськістю державного підприємства «Маріупольський морський торгівельний порт», гаранти освітніх програм Павленко Олена Георгіївна (гарант освітньо-професійної програми "Філологія. Мова та література (англійська)" на магістерському рівні), Гутнікова Алла Володимирівна (гарант освітньо-професійної програми "Філологія. Мова та література (німецька)" на магістерському рівні), Марченко Марина Олександрівна (гарант освітньо-професійної програми "Філологія. Мова та література (німецька)" на бакалаврському рівні), Лоскутова Наталія Миколаївна (гарант освітньо-професійної програми "Філологія. Мова та література (французька)" на бакалаврському рівні). Модерували зустріч завідувач кафедри німецької та французької філології Кажан Юлія Миколаївна та завідувач кафедри англійської філології Федорова Юлія Геннадіївна (гарант освітньо-професійної програми "Філологія. Мова та література (англійська)" на бакалаврському рівні).

Під час зустрічі було обговорено освітні програми і внесено конструктивні пропозиції щодо навчальних дисциплін, які забезпечують формування загальних та спеціальних компетентностей студентів та результатів навчання згідно зі Стандартом вищої освіти України з галузі знань 03 Гуманітарні науки, спеціальності 035 Філологія. Крім того, обговорено проєкти майбутніх освітніх програм «Філологія (німецька, англійська) та «Філологія (англійська, французька) для бакалаврського рівня.


Бердіна Ольга Олександрівна відзначила якісну підготовку випускників спеціальностей "Філологія. Мова та література (німецька)" та "Філологія. Мова та література (англійська)", які працюють в компанії Aesculap (Польща) та зазначила, що, на її думку, в представленій освітньо-професійній програмі забагато кредитів відводиться на вивчення обов’язкових дисциплін загальної підготовки. Ці кредити можна було б використати з більшою користю, запропонувавши студентам більшу кількість кредитів на вдосконалення мовних та мовленнєвих навичок.


Чагір Айна Геннадіївна відзначила логічність компонентів освітніх програм зі спеціальності «Філологія» і порадила розширити освітні програми за рахунок спеціальних курсів з копірайтингу/ рерайтингу, редагування текстів, оскільки ці навички є необхідними в сучасних умовах для роботи філологів. Айна Геннадіївна зазначила, що Маріупольський морський торгівельний порт радо прийме студентів-філологів на практику у відділ зв’язків з громадськістю, де планується відкриття вакансії фахівця із знанням іноземних мов.


Каркошкіна Наталя Сергіївна наголосила на тому, що іноземні мови є наразі дуже затребуваними на ринку праці, але тільки знання іноземних мов не є гарантією впевненості фахівців на ринку праці і порадила студентам комбінувати отримання диплому філолога з отриманням спеціальності економічного спрямування тощо.


Студенти та випускники спеціальності зазначили, що вони в цілому задоволені навчальними дисциплінами, що пропонуються, але вважають за доцільне відмовитися від деяких дисциплін загальної підготовки на користь мовної підготовки з першої та другої іноземної мови.


Наприкінці зустрічі було проведено анкетування стейкхолдерів, випускників та здобувачів вищої освіти, результати якого будуть враховані в процесі перегляду та вдосконалення освітніх програм кафедр англійської філології та німецької та французької філології.

Переглядів: 137 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0