18:12
Зустріч гарантів освітніх програм кафедри німецької та французької філології, стейкхолдерів, випускників та студентів

26 січня 2021 року кафедрою німецької та французької філології було організовано зустріч стейкхолдерів спеціальності "035 Філологія" (Просяник Артур Іванович (Бюро перекладів «Мастер»), Сарбаш Юлія Артемівна, брачна агенція «Olympya» ), гарантів освітніх програм "Філологія. Мова та література (німецька)" та "Мова та література (французька)" освітнього ступеню «Бакалавр» та освітньої програми "Філологія. Мова та література (німецька)" освітнього ступеню «Магістр», випускників та студентів. Модерувала зустріч, яка відбулася в ZOOM, завідувач кафедри німецької та французької філології Юлія Миколаївна Кажан.

Під час зустрічі було обговорено освітні програми і внесено конструктивні пропозиції щодо навчальних дисциплін, які забезпечують формування загальних та спеціальних компетентностей студентів та результатів навчання згідно зі Стандартом вищої освіти України з галузі знань 03 Гуманітарні науки, спеціальності 035 Філологія. Крім того, обговорено проекти майбутньої освітньої програми «Філологія (німецька, англійська).


Просяник Артур Іванович відзначив логічність компонентів освітніх програм зі спеціальності «Філологія» і порадив розширити освітні програми за рахунок спеціальних курсів з перекладу технічної документації, оскільки ми маємо орієнтуватися на місцевий ринок праці. Він зазначив також, що задоволений якістю підготовки наших випускників (випускниця спеціальності «Філологія. Мова та література (німецька)» 2019 року Абділлаєва Єлизавета наразі працює в бюро перекладів «Мастер»). Сарбаш Юлія Артемівна також відзначила високу якість підготовки випускників з німецької та французької мови та наголосила на тому, що німецька та французька мова є наразі дуже затребуваними на ринку праці. Вона порадила включати в освітні програми дисципліни психологічної спрямованості, оскільки вони є важливими в професійній діяльності і сприяють формуванню так званих «м’яких навичок». Студенти та випускники спеціальності зазначили, що вони в цілому задоволені навчальними дисциплінами, що пропонуються, але вважають за доцільне відмовитися від деяких дисциплін загальної підготовки на користь мовної підготовки з першої та другої іноземної мови.


Наприкінці зустрічі було проведено анкетування стейкхолдерів, випускників та студентів, результати якого будуть враховані в процесі перегляду та вдосконалення освітніх програм кафедри німецької та французької філології.

Переглядів: 39 | Додав: Деканат | Рейтинг: 0.0/0