16:16
Аргументи, емоції та ностальгія. Максим Стьопін взяв участь у чемпіонаті Європи з дебатів.

В епоху до війни і ковіду, коли все було спокійно та безпечно (як давно то було), я мав чарівну можливість розвивати дебатний рух в Україні, зокрема в МДУ. Ми зі студентами брали участь в дебатних турнірах та тренінгах, організовували дебатні школи, мандрували Україною та мріяли, як поїдемо за кордон, хоча б подивитись вживу на європейську дебатну школу.

І, нарешті, я отримав унікальну можливість взяти участь у якості незалежного спостерігача у чемпіонаті Європи з дебатів у Болгарії. Тільки уявіть масштаби: понад 250 учасників, дев’ять (!!!) відбіркових раундів, півфінали та фінал, шість днів неймовірної атмосфери та непередбачувані теми для дискусій.

Одразу хочу сказати, що європейські турніри дуже відрізняються за політикою від українських. У нас – це битва аргументів, тут – битва презентацій і це було дуже незвично. Я для себе не вирішив, що мені подобається більше, але можу сказати однозначно: воно того варте! Кожен дебатер, крім представлення позиції команди, намагався влаштувати справжнє шоу і, повірте мені, на відміну від деяких ігор, які я судив в Україні, тут ніхто не спав!

У фіналі зустрілись команди Болгарії, Сербії, Румунії та Ірландії. За результатами, Чемпіоном Європи з дебатів стала команда з Софії, вони ж і отримали медалі кращих спікерів.

Окрема дяка хлопцям з Мальти, які дуже підтримували нашу країну. Це був справжній сюрприз!

Запрошую всіх у дебатний клуб факультету іноземних мов МДУ (інфа за посиланням https://t.me/+oHzHkjB24tc4NjM6) і ми також візьмем участь у такому турнірі.

Максим Стьопін, старший викладач кафедри англійської філології МДУ

Переглядів: 95 | Додав: Деканат | Рейтинг: 5.0/1